Sesje & Treningi Transformacji 
Emilia Ślimko

To jest w porządku czuć. Emocje są profesjonalne i służą nam w dorosłym życiu. Niosą ważne informacje i energię do podjęcia działania. Emocje z przeszłości są zaproszeniem do transformującego procesu uwalniającego nowe możliwości. Pierwszym krokiem do zmiany relacji z emocjami jest zmiana historii na ich temat. Powszechnie obowiązująca historia mówi, że emocje są niepotrzebne i zagrażające. W ten sposób od najmłodszych lat uczymy się przeżywać świat poprzez intelekt, odcinając się w mniejszym lub większym stopniu od ciała emocjonalnego. Myśli pochodzą z ciała intelektualnego. Emocje pochodzą z ciała emocjonalnego. Być może nie korzystasz z mocy swoich emocji, bo Twój próg znieczulenia jest wysoki. Możesz zacząć świadomie go obniżać. 

 

Nowa mapa emocji

 

  • Emocje są profesjonalne. Są tylko cztery podstawowe emocje: Gniew, Strach, Smutek i Radość. Wszystkie opisy stanów emocjonalnych odnoszą się do tych czterech lub są ich mieszanką.

 

  • Emocje, które utrzymują się dłużej niż chwilę, prawdopodobnie pochodzą z przeszłości i pokazują, jakie sfery i zranienia są do uleczenia. Mogą też pochodzić od kogoś innego. Te emocje potrzebują dopełnienia i domknięcia. 

 

  • Twoje emocje z tu i teraz to neutralna energia i informacja, która nie jest dobra ani zła, ani pozytywna ani negatywna. Jako dorosła osoba, możesz świadomie integrować swoje emocje, mówić i słuchać odpowiedzialnie oraz poprzez to realizować swoje powołanie. 

 

Gniew to energia potrzebna do działania, zaczynania i kończenia projektów, mówienia nie i mówienia tak, stawiania granic i stawania za tym, co w życiu ważne.

 

Strach to energia kreacji, uważności, tworzenia z miejsca nie-wiedzenia. 

 

Smutek to energia połączenia z innymi, pozwala pożegnać się z tym, czego już nie ma, otwiera wewnętrzny świat i serce.

 

Radość to energia tworzenia i celebracji, pozwala cieszyć się życiem, małymi i wielkimi rzeczami.

 

Emocje służą nam kiedy są w czystej formie. Kiedy są zmieszane, doświadczamy depresji, melancholii, frustracji, histerii, wypalenia. To co możemy zrobić, to świadomie rozplątać zmieszane emocje i usłyszeć, jakie informacje dla nas niosą. 

 

 

 

 

 

 

 

Emocje są profesjonalne

14 października 2020