Sesje & Treningi Transformacji 
Emilia Ślimko

"Odzyskaj swój autorytet" to miesięczny trening pracy z gniewem. Czy często rezygnujesz ze swojego zdania? Czy trudno Ci podejmować decyzje? Czy uznajesz, że inni wiedzą lepiej? Czy często krytykujesz siebie?
 
Jeśli odpowiadasz TAK, to prawdopodobnie jedną z Twoich strategii przetrwania jest DOSTOSOWYWANIE SIĘ. Przetrwanie to specyficzna orientacja na życie, w której celem jest po prostu przetrwać.
 
Na setki sposobów dostosowujemy się codziennie do zdania rodziców, nastrojów dzieci, pragnień partnerów, poprawności szkoły, oczekiwań szefa, obietnic polityków, nieomylności instytucji. Oddajemy innym, ideom lub okolicznościom swój AUTORYTET. Pozwalamy im decydować za siebie.
 
Nikt nam naszego AUTORYTETU nie zabiera. Oddajemy go sami, po to, by nie być problemem, by uniknąć kłótni, bo tak trzeba, bo wszyscy tak robią, by mieć święty spokój, bo boimy się odrzucenia, bo będziemy niebezpieczni. Dzieje się tak od wczesnego dzieciństwa.
 
Boimy się swojej mocy - swojego TAK i NIE. Głębiej wiemy też, że gdy sobie na to pozwolimy, wszystko się ZMIENI.
 
Dokładnie tak. Odzyskując swój AUTORYTET w kluczowych obszarach swojego życia stajesz się ODPOWIEDZIALNYM DOROSŁYM. Jesteś wtedy Ty, Twoje decyzje i ich konsekwencje. Tu zaczyna się życie.
 
 Jak możesz przestać się dostosowywać?
Dzięki świadomemu korzystaniu z energii swojego gniewu!
 
Zapraszam Cię do okrycia mocy świadomego gniewu, by:
 wyjść ze starych strategii przetrwania (życie nie musi być walką o przetrwanie!)
 odzyskać swój głos w ważnych dla Ciebie relacjach i sprawach
 podejmować decyzje z lekkością
 stawiać granice
 odważyć się mówić czego pragniesz i potrzebujesz
 stawać za sobą i innymi
 wyjść z życiowego marazmu, depresji, zwątpienia i frustracji
 zyskać klarowność jaki jest następny krok
 mówić bez poczucia winy “tak” i “nie”
 żyć swoim powołaniem
 po prostu żyć
 
Jeśli nie czujesz gniewu, boisz się go lub czujesz go "za dużo", to ta grupa jest dla Ciebie. Świadomie odczuwany i wyrażany gniew to droga do pełniejszego odczuwania i żywotności.
 
Gniew jak każda emocja to: ENERGIA W CIELE + INFORMACJA. Możesz zacząć świadomie korzystać z gniewu i innych emocji jako Twoich sojuszników.
 
 O treningu:
Trening pracy z gniewem to bezpieczna przestrzeń do odzyskania i rozwijania relacji z własnym gniewem. Pracujesz w swoim tempie nad tematami, które są dla Ciebie żywe, przy życzliwym wsparciu grupy. W treningu bardzo pomocny jest aspekt bycia częścią drużyny - w ten sposób uczymy się nowej kultury - dzielenia się możliwościami, czerpania ze swojej obecności i inteligencji grupy.
Stosowane przeze mnie ćwiczenia pochodzą z tradycji coachingowo-rozwojowej Possibility Management ( possibilitymanagement.org), podejścia uważności (mindfulness) oraz różnych podejść terapeutycznych.
 
Ten trening to:
 
 3 sesje online
Treść: nowa mapa emocji, odblokowanie energii gniewu w ciele, korzystanie z energii i informacji gniewu, odpowiedzialne wyrażanie gniewu, wgląd w swoje strategie dostosowywania się i odkrywanie innych możliwości. Ćwiczenia indywidualne, w parach i trójkach, które dadzą Ci możliwości zastosowania nowych zachowań w życiu.
 
 Praktyka poza sesjami
To praktykowanie nowych zachowań w życiu codziennym przy wsparciu drużyny (stworzymy możliwość komunikowania się on-line na komunikatorze społecznościowym).
 
 Warsztat pogłębiania relacji z energią gniewu
To całodniowy warsztat stacjonarny we Wrocławiu z praktycznymi ćwiczeniami, które pozwolą Ci się bardziej osadzić w ciele, poczuć ugruntowanie oraz ożywiającą energię gniewu. Na warsztacie będzie możliwość głębokiej indywidualnej pracy z konkretną relacją (np. relacja z mamą/tatą, partnerką/partnerem). Doświadczenie to daje możliwość wejścia na wyższy - dorosły poziom odpowiedzialności w relacji z tą osobą oraz pozwala ruszyć dalej w życiu z nową energią.
 
Ważne:
- Udział we wszystkich ćwiczeniach jest dobrowolny.  
- Trening nie jest psychoterapią (może mieć efekt terapeutyczny) i nie ma na celu jej zastąpienia.
- Trening nie jest wskazany dla osób z klinicznie stwierdzonymi zaburzeniami psychicznymi.
- Jeśli jesteś w trakcie psychoterapii lub leczenia farmakologicznego to skonsultuj wcześniej swój udział w tym treningu z osobą, która Cię prowadzi i poinformuj mnie o tym.
 
 Daty spotkań:
- 3 spotkania on-line w czwartki: 4 listopada, 11 listopada, 25 listopada, godz. 18.30-21.00
- całodniowy warsztat stacjonarny: 4 grudnia, godz. 10.00-18.00, Wrocław
 
 Koszt (3 sesje on-line + warsztat stacjonarny): 550 zł
Gwarancję rezerwacji miejsca daje wpłata zaliczki w kwocie 200 zł. Istnieje możliwość rozłożenia tej kwoty na raty.W czasie trwania treningu możesz również skorzystać z oferowanych przeze mnie sesji indywidualnych w zniżkowej kwocie 100 zł.
 
 Zapisy:
Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/6TLku5dz6fcXkKhV9
 
Wielkość grupy: do 10 osób
 
Na czas naszych spotkań potrzebujesz mieć dostęp do zamykanego pokoju. Ćwiczenia wymagające użycia mocniejszego głosu, będziemy wykonywać w sposób, który nie będzie uciążliwy dla domowników i sąsiadów.
 
Jeśli masz pytania lub wątpliwości, to z skontaktuj się ze mną.

 

Miesięczny trening pracy z gniewem // start 4.11.2021

28 września 2021